Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Malé letoviská - Dovolenka: Základné info

K menším letoviskám na severnom pobreží Bulharska sa radí (od severu k juhu): Šabla, Kamčija, Kranevo, Sunny day/Sv. Konstantín, Rusalka, Bjala, Obzor.

Šabla je vzdialená len 24 km od bulharsko-rumunskej hranice. Rezort Šabľa sa vyznačuje čistými a nádhernými plážami. Pre strávenie letnej dovolenky v tomto letovisku prispievajú i možnosti kempovania.
                                   
Kamčija je relatívne nový rezort, typické prázdninové mestečko bez permanentných obyvateľov. Pre dovolenkárov sú k dispozícii široké pláže z jemného piesku.

Kranevo sa nazýva aj rezortom detí. Nachádza sa tu množstvo školských táborov. Dedinka má krásne a široké piesočné pláže obmývané čistým plytkým morom.

Rekreačné stredisko Sunny day (bývalý Sv. Konstantín) má dlhú tradíciu, bolo vybudovane v pôvodnom prírodnom parku. Miestna mikroklíma tu vytvára ideálne podmienky pre strávenie dovolenky doplnené o liečebné balneologické pobyty. Miestna pláž je z jemného, do zlatista sfarbeného piesku.

V Rusalke je množstvo kúpeľných prameňov. V starých rímskych kúpeľoch odporúčame dovolenkárom sprchu 38 stupňovou liečivou minerálnou vodou. Skalnaté pobrežie dopĺňa nádherná piesčitá pláž. Neďaleko pláže sa nachádza malé jazero.

Bjala je prosperujúcim cestovným strediskom vďaka rozvinutému vinárstvu a turistike. K miestnej pláži sa dostanete po schodoch. Pláž sa zatáča smerom na sever k mysu Atanas. Je pomerne úzka, avšak značne dlhá.

Obzor je situovaný v bezprostrednej blízkosti hôr, lesov a nádherných pláží. Pôvodne to bola grécka kolónia, nazývaná Heliopolis (Slnečné mesto).