Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Nesebar - Dovolenka: Základné info

Mapa Nesebar, klikni
Nessebar(cca 8000 obyv.) sa v posledných rokoch stal cieľom mnohých zahraničných turistov, pretože ponúka úžasnú kombináciu historických pamiatok a čistého mora.

Starobylé mesto Nessebar sa nachádza medzi Pomorím a rekreačným komplexom Slnečné pobrežie, približne 30 km severne od Burgasu.

Leží na skalnatom polostrove spojenom s pevninou cca 300 m dlhou šijou v šírke cesty. Medzi Slnečným pobrežím a Nessebarem existuje pravidelná autobusová doprava - cca každých 15 minút, za cca 1 Leva na osobu.

Od roku 1983 patrí letovisko medzi pamiatkovo chránené územia, zapísané v zozname kultúrnych pamiatok UNESCO.

V starej časti mesta sa nachádzajú malebné balkánske domy z kameňa a dreva, kostol Pantokrator zo 14. storočia, uličky s obchodmi, reštauráciami i trhmi – to všetko láka turistov k príjemným prechádzkam po meste.

Nová časť Nessebaru s hotelmi, penziónmi i rodinnými domami je vyhľadávaná turistami nielen pre cenovo výhodné ubytovanie, ale i pre rôzne možnosti zábavy a športového vyžitia.

K popularite Nessebaru prispieva fakt, že je vzdialený iba 3 km od Slnečného pobrežia. Toto letovisko je ideálne pre tých, ktorí majú radi romantiku, históriu, a želajú si spojiť odpočinok na pláži s poznávaním nových miest.