Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Zlaté piesky - Dovolenka: Základné info

Mapa Zlaté piesky, klikni
Najväčší turistický komplex na severnej časti pobrežia Čierneho mora sa nachádza 17 kilometrov od Varny. V unikátnom rekreačnom stredisku Zlaté piesky sa harmonicky spája sviežosť lesa s jemným zlatožltým pieskom, podľa ktorého dostalo stredisko svoj názov.

Zlaté piesky sú držiteľom ocenenia Modrá vlajka za čistotu prírodného prostredia. Priemerná teplota v auguste a v júli je 27°C. V júni a v septembri sa priemerná teplota pohybuje okolo 24°C.

Dopravu v stredisku zabezpečuje minivláčik premávajúci medzi hotelmi postavenými na svahoch nad plážou.

V blízkosti letoviska sa nachádzajú minerálne pramene, ktoré poznal už Cézar. Pre turistov sú k dispozícii tieto liečebné terapie: balneoterapia, hydroterapia, antistres, fytoterapia, relax a revitalizačný program, apiterapia a aromaterapia.

Región Zlaté Piesky sa nachádza cca 3-5 km od centra Zlatých Pieskov a približne v rovnakej vzdialenosti od strediska Sv. Konstantin a Elena. Sú tu nižšie ceny služieb ako v centre a klientom je k dispozícii aj novovybudovaný aquapark.

Klubová Karta zliav Vás oprávňuje k 5 – 15% zľavám z alkoholických a nealkoholických nápojov, aj jedál vo vybratých reštauračných a klubových zariadeniach.