Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Menšie letoviská - Dovolenka: Základné info

K menším letoviskám na južnom pobreží Bulharska sa radia (od severu k juhu): Sv. Vlas, Elenite, Aheloy, Ravda, Pomorie, Sarafovo, Burgas, Černomorec, Krajmorie, Primorsko, Kiten, Lozenec, Achtopol, Sinemoreč, Rezovo.

Dedinka Sveti Vlas leží južne od mysu Emine, na svahoch Balkánskych hôr, kde planina „padá“ do mora. Pri východnom konci dedinky je malý prístav pre miestnych rybárov.

Elenite je dedinka ležiaca v tichom zálive s veľkou plážou a zelenými lúkami. Ponúka dovolenkárom množstvo zábavy a aktivít.

V blízkosti dedinky Aheloy bulharský cár Simeon I porazil byzantskú armádu dobyvateľa Lion Foka. V súčasnosti sa bojové pole nazýva Kokalos.

Vynikajúce klimatické podmienky celej tejto oblasti a blízkosť historického mesta Nesebar pre strávenie letnej dovolenky činí z dedinky Ravda vyhľadávané miesto Čiernomorského pobrežia. Turistom poskytuje pláž z jemného piesku.

Letovisko Krajmorie sa vyznačuje nádhernými plážami s čistým pieskom a pokojným morom. Stredisko si zachovalo typický prímorsky ráz.

Pre strávenie dovolenky v nádhernej prírode je určené letovisko Černomorec. Na návštevníkov pôsobí osviežujúco takmer všade prítomná kvetinová výzdoba. Pobrežie tohto letoviska je pomerne skalnaté, preto nemôžeme hovoriť v pravom zmysle slova, že má pláž.

Slávne letovisko Kavazite leží približne 5 km južne od Sozopolu. Dovolenkárom poskytuje peknú piesčitú pláž.

Primorsko preferujú mladí ľudia, preto sa označuje i názvom MMC.

Kitenský záliv je považovaný za jedno z najkrajších miest južného Čiernomoria. V miestnom prístave pôsobí jachtársky klub. V prístave Kiten pôsobí jachtársky klub. V letovisku sa vyskytujú dlhé zlatisté pláže.

Dedinka Lozenec zažíva obdobie veľkého rastu a tomu odpovedá i stále väčšia kvalita služieb, ubytovania, stravovania atď. V blízkosti pláže sa nachádzajú dva kempingy.

Mestečko Achtopol (1 500 obyv.) je situované na ostrom myse vzdialenom 87km juhovýchodne od Burgasu. Polostrov je obklopený skalami. Letovisko má dve nádherne pláže.

Pre strávenie dovolenky v lesnom i morskom prostredí je určený rezort Sinemoreč. K atraktivite letoviska prispieva unikátna kombinácia čistých pláži, sviežich lesov rastúcich v okolí zálivu a ústia rieky Veleka, ktorá parí k najčistejším riekam Bulharska.

Rezovo je nádherná, pokojná dedinka, ktorá poskytuje dovolenkárom excelentné príležitosti na rekreáciu, kúpanie, rybárčenie a jazdu na koni. Leží v blízkosti hraníc s Tureckom.