Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Väčšie letoviská - Dovolenka: Základné info

K väčším letoviskám na južnom pobreží Bulharska sa radia (od severu k juhu): Slnečné pobrežie, Nesebar, Pomorie, Burgas, Sozopol, Djuni, Carevo.

Slnečné pobrežie je najväčším turistickým komplexom medzinárodného významu na pobreží Čierneho mora. Pre slnenie je určená nádherná široká pláž v tvare polkruhu.

Starobylé mesto Nessebar ponúka úžasnú kombináciu historických pamiatok a čistého mora. Pre dovolenkárov sú určené pláže tiahnúce sa severne i južne od mora.

Mestečko Pomorie je centrom ťažby soli z morskej vody a vinohradníctva. Je to kúpeľné a prímorské stredisko. Pláže sú tvorené bielym, jemným pieskom a čiernym liečivým pieskom, ktorý obsahuje železo a magnézium.

Krajské prímorské mesto Burgas disponuje druhým najväčším lodným prístavom v krajine(po Varne). Leží na brehu zálivu vo výhodnej polohe. Burgaské pláže sú povestné tmavým pieskom s vysokým obsahom železa, ktorý zvyšuje účinok slnečného žiarenia.

Sozopol (10 000 obyvateľov) je starobylé mestečko južného Bulharska. V minulosti to bola starobylá grécka Apolónia. Dodnes sú tu významné pamiatky pripomínajúce helénsku epochu. Pre dovolenkárov sú určené dve piesčité pláže s mimoriadne jemným pieskom.

Rezort Djuni bol v r. 1987 navrhnutý v štýle rakúskych dediniek, architektonicky je to veľmi originálny komplex položený v borovicovom háji. Skladá sa z troch samostatných častí: Pelican, Marina a Panorama. je pokojné, plytké. Zlato piesočnaté pláže sú viac než 4,5 km dlhé a v priemere 100 m široké.

Útulné mestečko Carevo má centrálne námestíčko obkolesené kaviarňami a obchodíkmi, trhovisko. Letovisko je ideálne pre strávenie letnej dovolenky, pretože ho z jednej strany obklopuje more, z druhej pohorie Strandža, ktoré bolo v r. 1995 vyhlásené za národný park. V západnej časti parku sa nachádzajú početné jaskyne. Centrálna pláž je tvaru podkovy pokrytá jemným pieskom. Okrem mestskej pláže odporúčame dovolenkárom, aby navštívili severnú pláž – Arapiu.