Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Veľké letoviská - Dovolenka: Základné info

K väčším letoviskám na severnom pobreží Bulharska sa radia (od severu k juhu): Kavarna, Balčík, Albena, Zlaté piesky, Varna.

Kavarna patrí relatívne medzi veľké mestá na pobreží Čierneho mora. Má približne 12 500 obyvateľov. Pobrežie v okolí rezortu je veľmi členité. Útesy sa striedajú s plážami a s prírodnými formáciami.

Balčik je vďaka svojím bielym skalám, radovým domčekom, úzkym uličkám a malebnej krajine nazývaný perlou Čiernomorského pobrežia. Pozdĺž mestského pobrežia sa tiahne 4km dlhá pláž, ďalšia je situovaná v južnej časti mesta.

Albena je svetoznáme moderné čiernomorské letovisko s architektonicky výnimočne riešeným súborom hotelov, víl a chát. Je známe i svojím balneoprogramom. Dovolenkári v tomto rezorte vyhľadávajú slávnu 7km dlhú piesočnú pláž.

Zlaté piesky sú najväčším turistickým komplexom v severnej časti pobrežia Čierneho mora. Rezort harmonicky spája sviežosť lesa s jemným zlatožltým pieskom, podľa ktorého dostalo stredisko svoj názov.

Mesto Varna (301 tis. obyvateľov) je najväčším mestom na bulharskom čiernomorskom pobreží. Letovisko má centrálnu piesčitú pláž, ktorá sa tiahne pozdĺž morského parku.